Kancelaria Notarialna Marta Szafrańska

https://notariuszszafranska.pl/

W dzisiejszych czasach naprawdę nikt nie lubi, kiedy – zwłaszcza, gdy sprawa dotyczy jego istotnych problemów życiowych (a takich spraw z reguły dotyczą czynności notarialne) – dochodzi do braku słowności, terminowości lub innych rażących zaniedbań ze strony obsługi kancelaryjnej. Dobrym sposobem na uniknięcie podobnych sytuacji, jest wybór takiego notariusza, którego zarekomenduje nam już ktoś, kto miał z nim wcześniej styczność, i nie doszło do żadnych przykrych niespodzianek w trakcie przebiegu współpracy.

Jednym z wartych bliższej uwagi notariuszy, działających w rejonie Poznania Soboty, jest Marta Szafrańska. Jej kancelaria, istniejąca od 2017 roku, oferuje pełen repertuar czynności notarialnych, jakie przewiduje prawo, regulujące pracę takich specjalistów.

Jedną z niewątpliwie przydatnych cech przy pracy, jaką wykonuje notariusz, jest staranność i precyzja. Choć zdarza się to rzadko – nieraz o sensie pojedynczego zdania może przesądzać, tak lub inaczej postawiony – przecinek. Budując swój zespół, ta adeptka nauk prawnych dokładała wszelkich starań, by zgromadzić wokół siebie ludzi rzutkich, będących jednocześnie prawdziwymi pasjonatami i miłośnikami problematyki prawnej. Zaowocowało to powstaniem zgranego zespołu młodych profesjonalistów, którym można z pełnym spokojem powierzyć swoje sprawy, wymagające formalności notarialnych.

Od rzetelności przygotowania notariusza i otaczającej go ekipy zależy bardzo wiele – zwłaszcza w pierwszym etapie współpracy, gdy omawiany jest wybór właściwego postępowania oraz decyzja co do konkretnych, dalszych czynności.

Choć wydaje się to obecnie oczywistym standardem – klienci cenią sobie brak dezinformacji i rzeczowe wiadomości, dotyczące na przykład rodzaju niezbędnych dokumentów, jakie będą wymagane do planowanych działań. W niektórych sytuacjach może też być i tak, że notariusz, także ten pracujący w Poznaniu Sobocie, ma prawo wyręczyć swojego klienta, dajmy na to – przy ustalaniu numeru księgi wieczystej nieruchomości, której będą dotyczyć czynności notarialne.

Kancelaria Adwokacka Adwokat Natalia Chrostek

https://adwokat-nataliachrostek.pl/

Rolą adwokata jest reprezentowanie klienta w sądzie i dążenie do racjonalnego przedstawienia argumentów w sprawie. Przy rozstrzyganiu wyroków niezwykle ważne są dowody. Kancelaria Adwokacka Adwokat Natalia Chrostek i jej klienci dostrzegają, jak zebranie odpowiedniego materiału dowodowego może przyspieszyć proces.

W sądzie liczą się fakty, emocjonalne zeznania jednej osoby niekoniecznie mogą prowadzić do sukcesu. Najlepiej myśleć o tym wcześniej. Na przykład osoby, które zabiegają o rozwód z orzeczeniem o winie, mogą postarać się o zebranie dowodów w trakcie trwania związku. Dobrymi argumentami będą:

 • zapisy rozmów małżonka z kochanką, w formie smsów, mejli, screenów portali społecznościowych,
 • nagrania sytuacji, w których dochodzi do przemocy słownej lub rękoczynów,
 • dokumentacja z policji - za każdym razem, gdy ktokolwiek podniesie rękę i zrobi krzywdę, wywołując siniaki, otarcia, stłuczenia, zakrwawienia i inne objawy, należy bezzwłocznie zgłosić się na policję i poinformować o zajściu.

Mając niezbite dowody na winę jednej ze stron, adwokat w Tarnowie szybciej będzie w stanie udowodnić racje swojego klienta. W przypadku rozwodów ma to znaczenie nie tylko ze względu na kwestie orzekania o winie, ale także ustalenie opieki nad dzieckiem. W trosce o dobro dziecka należy znać jak najwięcej szczegółów. Nie powinno być ono narażane na przemoc i nie powinno obserwować zdarzeń związanych z krzywdzeniem kogoś bliskiego.

Dowody przydają się w każdej sprawie. Niekiedy ich zebranie jest prostsze, niekiedy trudniejsze. Dobrzy prawnicy są jednak w stanie poprowadzić różne sprawy i opracować zwycięskie linie oskarżenia lub obrony nawet w najtrudniejszych przypadkach. Ważne jest tutaj zachowanie szczerości i obdarzenie swojego adwokata zaufaniem. Nie można wstydzić się żadnych okoliczności. Kancelarie powinny wykazywać się umiejętnościami społecznymi i umieć nawiązać profesjonalną, a zarazem otwartą więź z klientem.

Na stronie adwokat-nataliachrostek.pl znajduje się opis różnych gałęzi prawa i rozstrzyganych w ich zakresie tematów. Jest to między innymi prawo cywilne, karne, prawo pracy i sprawy rodzinne. Kancelarie zajmą się podporządkowaniem sytuacji do odpowiedniego kodeksu.

Adwokat Stefan Mrozek

http://adwokatmrozek.pl/pl/

Rozpad małżeństwa to emocjonalna i trudna sprawa nawet wtedy, gdy przebiega ona za porozumieniem stron. Mało kto na co dzień dysponuje bowiem wiedzą prawniczą, która jest niezbędna do poprawnego wypełniania wniosków oraz składania ich w odpowiednich instytucjach. W takich sytuacjach można sięgnąć po fachową pomoc, jaką zapewni adwokat w Wodzisławiu Śląskim, z którym można skontaktować się na stronie adwokatmrozek.pl. Jest to adres internetowy cenionej kancelarii, współpracującej wyłącznie ze sprawdzonymi, wykwalifikowanymi i doświadczonymi specjalistami, stawiającymi potrzeby klientów na pierwszym miejscu.

Z pewnością każda osoba przygotowująca się do rozwodu chciałaby zakończyć tę sprawę w możliwie jak najkrótszym czasie. Z tego właśnie powodu warto skorzystać ze wsparcia prawników, dbających o to, by pozwy nie były dotknięte brakami formalnymi, przez które sąd byłby zmuszony wzywać stronę do wykonania niezbędnych poprawek. Tego typu pisma wymagają bowiem określonej formy oraz zawarcia informacji dotyczących między innymi powodów zakończenia małżeństwa. Adwokaci udzielają również szczegółowych porad prawnych w momencie, gdy klient ma wątpliwości co do dalszego postepowania.

Profesjonalista zadba o to, by zakończenie małżeństwa przebiegło w krótkim czasie oraz jak najspokojniej. Zatroszczy się też o spełnienie żądań swojego klienta związanych z wysokością wypłacanych alimentów, podziałem wspólnego majątku czy ustalaniem opieki nad dzieckiem. Oczywiście nie wszystkie sprawy wymagają wsparcia prawnika, jednak przydaje się on szczególnie wtedy, gdy małżonkowie z różnych przyczyn nie są w stanie się ze sobą porozumieć. Bez niego sprawy mogą ciągnąć się miesiącami, a niekiedy latami.

Usługi adwokata gwarantują spokój osobie, która zdecydowała się na tak poważny krok, jakim jest zakończenie małżeństwa. Spotkania w sądzie wiążą się z silnymi i negatywnymi emocjami oraz stresem, dlatego taka pomoc w znacznym stopniu ułatwi przejście przez wszystkie etapy. Kompetentna osoba wspiera merytorycznie swoich klientów i zwiększa świadomość dotyczącą swoich możliwości i praw.

Qdent Warszawa

https://www.qdent.pl/

Usunięcie zęba jest najczęściej ostatecznością. Za podjęciem takiej decyzji przemawiają głównie zaawansowane stany chorobowe czy poważne urazy mechaniczne. Na szczęście dzięki nowoczesnym metodom stomatologicznym możliwe jest uzupełnienie ubytku przy użyciu implantów. Żeby tego dokonać, można najpierw znaleźć profesjonalnego stomatologa, który posiada odpowiednią specjalizację.

Pod adresem internetowym qdent.pl został opisany doświadczony gabinet stomatologiczny, którego specjalnością są implanty zębowe. Zakład działa w Warszawie, a dokładniej na Woli, w pobliżu kilku przystanków autobusowych. Dzięki temu dojazd do kliniki jest bezproblemowy.

Dziedziną stomatologii, która obejmuje wstawianie implantów, jest chirurgia. Implanty to jedna z najbardziej polecanych metod na uzupełnienie braków w uzębieniu. Tego rodzaju operacja pozwala uzyskać efekt bardzo zbliżony do naturalnego uzębienia. Implant odznacza się również tym, że jest niezwykle trwałym rozwiązaniem, jeśli tylko pacjent właściwie dba o higienę jamy ustnej.

Zakładanie implantów zawsze zaczyna się od dokładnego wywiadu z pacjentem. Sam implant składa się z kolei ze śrubki umieszczanej w kości, której zadaniem jest zastąpienie korzenia zęba. Wierzchnia część tego elementu składa się z tytanu będącego materiałem w pełni biokompatybilnym, a więc będącym w stanie bezpiecznie zastąpić prawdziwe szkliwo. Taki materiał nie jest odrzucany przez organizm, dlatego dochodzi do jego trwałego zespolenia się z tkanką kostną. W ten sposób tworzy się stabilne podparcie dla korony zęba. Tytanowy implant jest na tyle dobrze osadzony, że staje się w zasadzie niewidoczny. Zabieg wprowadzanie implantu jest nie tylko szybki, ale również bezbolesny. Rozwiązanie tego typu jest pomocne w tym, żeby uzyskać trwałe i pewne uzupełnienie braków w uzębieniu. W ten sposób można się cieszyć uśmiechem, który jest nie tylko zdrowy, ale również piękny. Więcej informacji na temat zabiegów wprowadzania implantów znajduje się na wskazanej wcześniej stronie internetowej.

MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG KOMUNALNYCH SP. Z O.O.

https://mpuk.pl/

Odpowiednia oprawa wizualna pogrzebu, zwłaszcza dekoracja kaplicy, kościoła czy też samej trumny, jest bardzo istotna. Podkreśla uroczysty charakter mszy pogrzebowej, dodaje jej powagi oraz jest wyrazem szacunku do zmarłego, okazywanego przez członków rodziny, przyjaciół czy znajomych, którzy towarzyszą mu podczas ostatniego pożegnania.

Wybór wiązanek na pogrzeb jest zazwyczaj ograniczony. W polskiej tradycji są to kwiaty o stonowanych barwach, umieszczone na zielonym tle w postaci podkładu z żywych gałązek. Często spotyka się bukiety lub wieńce wykonane z białych róż, lilii, kalii, chryzantem czy hortensji. Choć jest to kompozycja nietrwała, to nadal jej obecność jest stałym elementem każdej ceremonii pogrzebowej. 

Działające współcześnie punkty usługowe zajmujące się szeroko rozumianą florystyką chętnie podejmują się przygotowania takiego dowodu pamięci i szacunku dla zmarłej osoby. Realizują zamówienia od najbliższej rodziny, współpracowników, czy znajomych. Podobny zakres świadczeń wykonują także przedsiębiorstwa pogrzebowe. Skorzystanie z tego typu wsparcia przy organizacji całej ceremonii ostatniego pożegnania jest bardzo doceniane przez pogrążonych w bólu bliskich, gdyż pozwala im skupić się na przeżywaniu żałoby i godnym odprowadzeniu zmarłego na miejsce pochówku, a nie poszukiwaniu dostawcy wieńców w najbliższej okolicy.

Wiązanki pogrzebowe w Warszawie wraz z usługą organizacyjno - administracyjną pogrzebu można zamówić, korzystając z oferty przedsiębiorstwa, które ogłasza się na stronie internetowej mpuk.pl. Świadczona przez jego pracowników pomoc jest dostępna w trybie ciągłym 24/7, nawet w dni świąteczne. Firma działa na terenie stolicy, dysponuje kilkoma punktami, gdzie można się zgłosić i ustalić szczegóły pogrzebu. Dane kontaktowe wspomnianego organizatora warto mieć pod ręką nie tylko w sytuacji śmierci kogoś bliskiego. Istnieje również możliwość zlecenia wykonania wieńca pogrzebowego z powodu odejścia z tego świata znajomego z pracy, sąsiada, czy innej osoby z najbliższego otoczenia.

Kancelaria adwokacka adw. Maciej Michalski

https://adwokatmichalski.com/

Nikt nie może działać w oderwaniu od prawa, gdyż nawet jeśli nie zna się jego przepisów, trzeba się do nich stosować i nie ma żadnego usprawiedliwienia dla naruszania prawa. Szczególnie muszą to na uwadze mieć przedsiębiorcy, gdyż oni obwarowani są przepisami ze szczególnie dużego obszaru prawa. Mogą dotyczyć ich przepisy skarbowe, podatkowe, związane z ubezpieczeniami, kwestiami gospodarczymi, ochrony własności intelektualnej, ochrony środowiska i prawa pracy, a także wiele innych. Trudno nadążyć za tym wszystkim, o wielu takich sprawach przedsiębiorcy mogą w ogóle nie mieć pojęcia. Z tego powodu coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na ciągłe korzystanie z pomocy prawnej.

Jest to na pewno rozsądne rozwiązanie, tym bardziej że przedsiębiorcom grożą znacznie wyższe kary za nawet niezamierzone przestępstwa niż osobom prywatnym. Przykładowo, naruszając przepisy RODO, czyli związane z ochroną danych osobowych, których wiele osób nadal się uczy, można narazić się na karę grzywny w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie każdy jest w stanie udźwignąć takie zobowiązanie, dlatego przestrzegania prawa i unikanie kar często decyduje o być albo nie być firmy - wysokie kary mogą prowadzić do bankructwa.

Nie chcąc do tego dopuścić, przedsiębiorcy nie tylko konsultują się z prawnikami od czasu do czasu, w najważniejszych sprawach, jak kluczowe umowy, przetargi, zakupy czy sporządzanie aktów notarialnych, ale nawet na co dzień. W takich przypadkach z pomocą przychodzą prawnicy specjalizujący się w obsłudze firm, znający się na prawie w różnych obszarach, jakie mogą dotyczyć działalności gospodarczych. Takich specjalistów zatrudnia zaprezentowana na stronie adwokatmichalski.com kancelaria w Legnicy, której można powierzyć pieczę nad wszelkimi procesami zachodzącymi w firmie i kontrolowanie, czy odbywają się one zgodnie z prawem. Przedsiębiorcom trudno jest samodzielnie o to dbać, wszak znają się oni na swej branży, a nie na prawie, w dodatku z różnych dziedzin, dlatego na takie usługi decyduje się ich coraz większa liczba.

Prawnik z kancelarii może weryfikować wszelkie dokumenty, sprawdzając ich ważność prawną, ale też to, czy zapisy w nich są korzystne dla jego klienta oraz brać udział w tworzeniu umów i innych ważnych dokumentów. Mogą to być na przykład regulaminy działania, ale też akcje związane z ochroną danych osobowych.

Kancelaria Bednarczyk

https://kancelaria-bednarczyk.pl

Osoby, którym należy się odszkodowanie lub inne podobne świadczenie, nie zawsze wiedzą, jaka kwota im przysługuje, ani do kogo należy się zgłosić w celu jej otrzymania. Dość często zdarza się, że przedstawiciele towarzystw ubezpieczeniowych celowo zaniżają wypłacane świadczenia, by nie być stratnym. Samodzielne dochodzenie swoich praw może nie przynosić oczekiwanych rezultatów, dlatego część osób kontaktuje się z kancelariami odszkodowawczymi. Z reguły ubiegają się one o zwrot kosztów leczenia lub dojazdu do szpitali.

 

Tego typu firmy zatrudniają specjalistów mających kompetencje do reprezentowania klientów na wszystkich etapach postępowania, co jest dużym odciążeniem. Doceniają to osoby zapracowane lub mające w zwyczaju często wyjeżdżać. Kancelaria prawna w Jaśle podejmująca się podobnej pomocy prowadzi stronę kancelaria-bednarczyk.pl. Warto pamiętać, że towarzystwa ubezpieczeniowe nie zawsze traktują z należytą powagą klientów indywidualnych, dlatego wsparcie prawnika może okazać się przydatne.

 

Specjaliści biorą na siebie kwestie formalne, co oznacza, że przygotowują w imieniu klientów stosowne pisma, a następnie przesyłają je do wybranych firm. Informują ich o prawach, jakie im przysługują oraz o możliwości wejścia na drogę sądową. Od lat zajmują się uzyskiwaniem jak najwyższych kwot, a jeśli zachodzi taka potrzeba, kontaktują się z rzeczoznawcami lub lekarzami. Usługi te sprawiają, że ubezpieczyciele nie są w stanie zbagatelizować żądań poszkodowanych.

 

Z podobnego wsparcia korzystają wszyscy zainteresowani, którzy w niedalekiej przeszłości doznali szkody majątkowej lub osobowej. Z reguły są to klienci uczestniczący w wypadkach komunikacyjnych lub mających miejsce w pracy. Kancelaria pomaga także osobom, którym przytrafiło się zalanie lub kradzież cennych przedmiotów czy gotówki. Co ciekawe, jej przedstawiciele reprezentują także rodzinę zmarłych w wypadkach oraz pacjentów znajdujących się w stanie wegetatywnym. W takich sytuacjach najbliżsi mają prawo ubiegać się o środki umieszczone na subkoncie OFE.

Kancelaria Prawna Noriet - Zagajewska i Wspólnicy S.K.A.

https://noriet.pl/

Patologiczne zachowania rodziców względem dzieci mają swoje odbicie w sytuacji prawnej. Ochrona małoletnich w Polsce umożliwia podjęcie określonych czynności mających na celu ograniczenie bądź nawet całkowite pozbawienie władzy rodzicielskiej, jeśli rodzic bądź rodzice nie wywiązują się z obowiązków wynikających ze statusu ojca i matki.

Powodów ograniczenia lub pozbawienia władzy rodzicielskiej może być wiele. O tym, co w praktyce oznacza taka sytuacja, można przeczytać na stronie internetowej noriet.pl. Pod podanym linkiem przedstawia się kancelaria prawna, której zespół specjalizuje się między innymi w sprawach ochrony małoletnich i zapewnienia im odpowiednich warunków do rozwoju. 

Pozbawienie lub ograniczenie władzy rodzicielskiej nie sprawia, że rodzic nie może utrzymywać kontaktów z dzieckiem. Możliwość spotkań nie jest ograniczona i w wielu sytuacjach zależy przede wszystkim od dobrej woli obu stron (rodziców oraz małoletniego). Zdarzają się jednak przypadki, kiedy i wizyty te mogą zostać zakazane lub też są przeprowadzane w kontrolowanych warunkach. O tym, jak daleko może sięgać ingerencja sądu w kontakty pomiędzy rodzicem a dzieckiem (które z reguły są autonomiczne i nie podlegają z zasady sądowej jurysdykcji), można także dowiedzieć się ze wpisów przedstawionych pod podanym linkiem.

Aby przeprowadzić ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej współmałżonka, konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku. Prawnik pomoże opracować jego treść oraz zweryfikuje zasadność roszczeń. Dodatkowo zajmie się kwestiami administracyjno - prawnymi. Wsparcie kompetentnego jurysty pozwala przeprowadzić całą procedurę znacznie szybciej i sprawniej niż w sytuacji samodzielnej próby. Osoba składająca wniosek może też uniknąć kosztownych i czasochłonnych pomyłek, wynikających z nieznajomości prawa lub zasad funkcjonowania organów sądowych.

Koszt usługi prawnika warto potraktować jako inwestycję. Biorąc pod uwagę wynikające z pomocy adwokata korzyści, cena ta nie jest wygórowana. 

Adwokat Małgorzata Pokrywka

https://adwokat-pokrywka.pl

W obecnych czasach coraz więcej osób korzysta z usług prawnych kancelarii adwokackich, które prowadza konsultacje dla osób prywatnych oraz podmiotów gospodarczych. Klienci przychodzą do adwokatów w celu uzyskania porady na temat sytuacji, w której się znaleźli oraz optymalnego rozwiązania. Sporo osób przynosi różnego rodzaju pisma (urzędowe, sądowe czy umowy) w celu skonsultowania ich treści ze specjalistą. W wielu przypadkach już sama rozmowa z prawnikiem może rozjaśnić pewne kwestie i będzie w pełni wystarczająca. Jednak w zdecydowanej większości klienci decydują się na dalszą współpracę z prawnikiem, który zajmie się ich sprawą. Mowa o sporządzeniu określonych pism oraz reprezentowaniu strony podczas rozpraw sądowych czy kontroli urzędowych.

Na terenie Kędzierzyna-Koźla doradztwo prawne jest świadczone przez Kancelarię Adwokacką - Adwokat Małgorzata Pokrywka. Prawnicy obsługują zarówno osoby prywatne, jak i lokalnych przedsiębiorców. Problemy, z którymi przychodzą klienci, są bardzo różne, jednak należy podkreślić, że kędzierzyńska kancelaria specjalizuje się w prawie:

 • rodzinno-opiekuńczym (rozwody, separacje, podział majątku pomiędzy małżonkami, ustalenie wysokości alimentów na dzieci i byłego małżonka, określenie opieki nad dziećmi),
 • spadkowym (roszczenia o zachowek, przyjęcie lub odrzucenie spadku, stwierdzenie nabycia spadku, unieważnienie testamentu),
 • cywilnym (m.in. sprawy o zapłaty, o eksmisję, odszkodowanie i zadośćuczynienie),
 • karnym (udział w przesłuchaniach, reprezentowanie oskarżonego oraz strony poszkodowanej w procesie),
 • administracyjnym (prowadzenie postępowań odwoławczych oraz skargowych przed samorządami i sądami),
 • gospodarczym (bieżąca obsługa prawna podmiotów gospodarczych, wsparcie już na etapie rejestracji działalności),
 • pracy i ubezpieczeń społecznych (mobbing, rozwiązywanie konfliktów pracowniczych, ustalenie uprawnień do emerytury czy renty).

Dodatkowo adwokaci mogą podjąć się windykacji należności na drodze polubownej pozasądowej lub sądowej. W celu umówienia się na konsultacje prawne należy skontaktować się z pracownikami kancelarii telefonicznie lub poprzez wypełnienie formularza online. Szeroki zakres specjalizacji sprawia, że prawnicy są w stanie pomóc niemal każdemu klientowi, podchodząc w sposób indywidualny do każdej omawianej sprawy.

MONDI sp. z o.o.

https://mondi.pl/

Niemiecki rynek pracy jest bardzo chłonny - stale potrzebuje pracowników i bardzo chętnie przyjmuje osoby z Polski. Podejmowanie pracy za zachodnią granicą Polski to świetne rozwiązanie zarówno zatem dla niemieckich pracodawców, jak i polskich pracowników - mogą oni liczyć na naprawdę dobre zarobki nawet jeśli wykonują nieskomplikowane prace. Jeśli zaś mogą pochwalić się posiadaniem konkretnego zawodu, doświadczeniem czy znajomością języka, ich wartość na rynku pracy znacznie wzrasta.

Wymienić można prace, które Polacy w Niemczech wykonują najczęściej. Na pewno jedną z nich jest praca w różnego rodzaju magazynach, polegająca między innymi na jeżdżeniu wózkiem widłowym (co wymaga specjalnych uprawnień - ukończonego kursu i zaświadczenia), porządkowaniu towaru, jego przyjmowaniu, wydawaniu itp. W większości takich prac można zarobić bardzo dobrze, podczas gdy jednocześnie nie są to zadania ponad siły, dlatego wiele osób szuka takiego zatrudnienia. Jak je znaleźć? Na pewno trzeba być ostrożnym. Nie brakuje oszustów, którzy kuszą ofertami pracy za granicą, potem zaś znikają z pieniędzmi pobranymi od zainteresowanych lub też firm, które oferują niekorzystne warunki.

Osoby zainteresowane podjęciem korzystnej pracy w Niemczech na magazynie mogą nawiązać współpracę z agencją Mondi, od dawna działającą na rynku, zaufaną i cieszącą się renomą. Wystarczy zresztą zajrzeć na jej stronę internetową i sprawdzić dostępne oferty, by przekonać się, że wiążą się one ze świetnymi zarobkami. Wyszczególniono też oczekiwania względem potencjalnego pracownika i zakres jego zadań, nikt zatem nie będzie zaskoczony.

Bardzo dużym udogodnieniem jest też fakt, że firma bierze na siebie całość zadań związanych z organizacją wyjazdu pracowników za granicę.

R-legal Kancelaria Adwokacka Katarzyna Rodacka

https://r-legal.pl

Wielu przedsiębiorców funkcjonujących w branży IT nawiązuje współpracę z kancelarią prawną. Firmy tego typu udzielają porad klientom prowadzącym działalność gospodarczą oraz osobom przygotowującym się do jej założenia. Zatrudnieni pracownicy wyjaśniają, jakie formalności należy dopełnić oraz jakich błędów unikać. Na ich życzenie przygotowują też klauzule RODO, publikowane na stronach internetowych, regulaminy korzystania z e-sklepów oraz różnego rodzaju umowy. Obsługa prawna branży IT odbywa się na zasadzie outsourcingu, który jest bardziej opłacalny finansowo w porównaniu do zatrudniania specjalistów na cały etat. Niekiedy prawnicy uczestniczą w sporach sądowych oraz negocjacjach, podczas których starają się wypracować jak najlepsze rozwiązania w imieniu swoich klientów.

Tego typu pomoc świadczy kancelaria prowadząca stronę r-legal.pl. Zatrudniony w niej prawnik to doradca wspierający zainteresowanych w podejmowaniu rozmaitych działań. Dba o poprawność zapisów w umowach i wyjaśnia, co zrobić, by zwiększyć bezpieczeństwo przechowywania danych, narażonych na ataki hakerskie. Świadczy też spotkania konsultacyjne, podczas których poruszane są tematy dotyczące umów IT, negocjowania kontraktów na usługi informatyczne czy tworzenia szablonów dokumentów.

Wsparcie kancelarii znajduje zastosowanie u wszystkich przedsiębiorców z branży IT, niezależnie od wielkości prowadzonej działalności. Prawnik uczestniczy w sporach z kontrahentami, którzy nie wywiązali się z zapisów znajdujących się w umowach, dostosowuje poszczególne procesy do wymagań RODO, a niekiedy wyjaśnia, jak wyglądają spotkania w sądzie lub czym są prawa autorskie. Dąży do szybkiego zakończenia sporu i przeprowadza negocjacje w siedzibie firmy.

Kancelaria Prawnicza Polz i Polz radcowie prawni sp.p.

https://www.polzlaw.pl/

Zbycie, kupno, najem domu lub mieszkania to transakcje regulowane prawnie. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza że najemca bądź sprzedający nie zawsze ma kontakt z osobami wiarygodnymi. Zdarza się, że oszuści chcą zarobić lub zapewnić sobie inne korzyści, wybierając osoby z zaledwie podstawową wiedzą, jak powinna wyglądać związana z obrotem nieruchomościami umowa między stronami czy na jakie kwestie należy zwrócić uwagę przy jej podpisywaniu. Niekiedy kupujący bądź najemca przychodzi z gotową umową, argumentując to oszczędnością czasu i prosząc o podpis. Jest to działanie niezgodne z prawem, którego skutki mogą być dotkliwe dla nieświadomego wynajmującego lub sprzedawcy. 

Aby uniknąć kłopotów, treść dokumentów, jakie są niezbędne do zawarcia transakcji, należy skonsultować z prawnikiem, a najlepiej poprosić go o ich opracowanie od podstaw. Koszt takiej usługi nie jest wygórowany, biorąc pod uwagę fakt, że dzięki temu można zapobiec sporym stratom i problemom. Mieszkańcy stolicy, poszukując prawnika na terenie Warszawy, mogą udać się po pomoc na ulicę Krochmalną 58 lok. 71. Pod podanym adresem prowadzi działalność kancelaria prawna Polz i Polz radcowie prawni i adwokaci sp. p., której kadra podejmuje się spraw związanych z prawem nieruchomości.

Wsparcie, jakiego udzielają zatrudnieni adwokaci, może obejmować także osoby poszukujące lokalu na sprzedaż bądź wynajem. Mogą one zgłosić się do jurysty z prośbą o weryfikację treści umowy przedłożonej przez sprzedawcę lub wynajmującego. Takie zlecenie można potraktować jako inwestycję we własną ochronę, istotną zwłaszcza w sytuacji, gdy przedmiotem transakcji jest nieruchomość o znacznej wartości. 

Kancelaria prowadzi obsługę nie tylko osób prywatnych, ale także klientów biznesowych, planujących inwestycje w nowe lokale użytkowe bądź grunty. Świadczenie obejmuje porady prawne oraz pomoc administracyjną związaną z ustaleniem rzeczywistej własności budynku lub działki. Prawnicy weryfikują, czy na planowanym zakupie nie ciążą rozmaite obciążenia.

LEGAL SALUTARIS Sp.zo.o

https://www.legalsalutaris.pl/

Na pomoc adwokata zajmującego się sprawami rodzinnymi decydują się między innymi osoby przygotowujące się do rozwodu. Rozwiązanie to przydaje się zawsze wtedy, gdy małżonkowie nie podpisali intercyzy, czyli dokumentu potwierdzającego rozdzielność majątkową oraz mają dzieci, co wymaga ustalenia kwestii związanych z opieką czy miejscem ich przebywania. Postępowania rozwodowe trwają miesiącami, a niekiedy latami, dlatego nawiązanie współpracy z pełnomocnikiem może okazać się dobrym pomysłem.

Kancelaria zatrudniająca specjalistów, którzy orientują się w prawie rodzinnym, udostępnia ofertę pod adresem legalsalutaris.pl, a jej siedziba mieści się w Gdańsku. Adwokat zajmujący się rozwodami, uczestniczy w rozprawach z orzekaniem o winie lub bez i pomaga klientom, którzy nie chcą zajmować się formalnościami na własną rękę. Przygotowuje w ich imieniu wnioski, wypełnia pozwy, przesyła apelacje, a niekiedy przesłuchuje świadków. Kontaktują się z nim osoby, które doznały przemocy ze strony partnera, zostały zdradzone lub planują rozstanie przez różnice światopoglądowe czy niedopasowanie charakterów.

Prawnicy towarzyszą klientom na wszystkich etapach postępowania i przeprowadzają konsultacje, podczas których ustalają strategię działania na najbliższy czas. Mają kompetencje do reprezentowania ich przed sądami różnych instancji, dzięki czemu zainteresowani poświęcają czas na inne obowiązki. Można im zlecić pomoc w uzyskiwaniu wyższych świadczeń alimentacyjnych oraz pozbawianiu bądź ograniczaniu władzy rodzicielskiej byłego partnera.

Na wsparcie adwokatów decydują się osoby, które nie potrafią dojść do porozumienia z drugą stroną. W takich sytuacjach niezbędne okazują się mediacje, przyjmujące formę dobrowolnych spotkań, odbywających się z reguły w kancelarii, przed rozpoczęciem procesów. Organizują je mediatorzy, czyli bezstronne osoby, których obowiązuje tajemnica zawodowa. Wypracowanie zadowalających rozwiązań, dotyczących opieki nad dzieckiem czy podziału wspólnego majątku, bardzo często przekłada się na krótszy czas trwania rozpraw, a co za tym idzie – mniejsze koszty.

Kancelaria Adwokacka Zuzanna Gadzinowska-Hypki

https://radca-konin.pl

Radca prawny to specjalista wykonujący zawód zaufania publicznego, będący absolwentem studiów kierunkowych, który został zaprzysiężony przez ministra sprawiedliwości. Na co dzień przyjmuje w kancelarii, gdzie świadczy pomoc wszystkim zainteresowanym. Są to między innymi osoby fizyczne, dla których zrozumienie niektórych zapisów prawnych bywa problematyczne, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele urzędów lub placówek oświatowych. Radca występuje w charakterze pełnomocnika oraz obrońcy, ponieważ ma kompetencje do udzielania się w postępowaniach sądowych.

Do specjalisty udają się klienci przygotowujący się do rozpraw, zatrudniający nowych pracowników, planujący negocjacje z partnerami biznesowymi oraz chcący dowiedzieć się czegoś więcej o prawie podatkowym lub gospodarczym. Radca udziela porad, opracowuje akty, tłumaczy niezrozumiałe zapisy znajdujące się w umowie, a niekiedy uczestniczy w kontrolach zlecanych przez Urząd Skarbowy lub Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Zainteresowani tego typu wsparciem mogą wejść na stronę radca-konin.pl, której właścicielem jest kancelaria prawna w Koninie. Jej przedstawiciel współpracuje z właścicielami:

 • międzynarodowych korporacji,
 • start-upów,
 • spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, komandytowych, akcyjnych i komandytowo-akcyjnych.

Specjalista obsługuje przedsiębiorców w zakresie czynności windykacyjnych, choć nie są mu obce także kwestie związane z ulgami podatkowymi, doradztwem dotyczącym bieżących działań firmy czy pomocą w zawieraniu umów z kontrahentami.

Radca może reprezentować klientów przed sądami pracy, gospodarczymi, karnymi i cywilnymi. Przygotowuje w ich imieniu opinie, przesyła odwołania, wypełnia pozwy i sporządza umowy różnego typu. Na bieżąco śledzi zmiany w przepisach prawnych i podejmuje się długofalowej współpracy, powstałej z myślą o przedsiębiorcach, niezależnie od branży. Uwzględnia też profil działalności danej firmy i przeprowadza konsultacje w kancelarii lub za pośrednictwem internetu, zawsze wtedy, gdy jest to konieczne.

KPRU

https://www.kpru.pl/

Restrukturyzacja przedsiębiorstwa jest możliwa w różnych sytuacjach, a jej plan powinien być dostosowany do stanu rzeczy i potrzeb przedsiębiorstwa. Sprawdź, w jakich dokładnie przypadkach możliwa jest restrukturyzacja przedsiębiorstw i jakie punkty musi zawierać jej plan.

Kiedy można restrukturyzować przedsiębiorstwo?

Restrukturyzacja firmy może być przeprowadzana w różnych momentach w zależności od potrzeb i celów przedsiębiorstwa. Oto kilka przykładów sytuacji, w których przedsiębiorstwo może podjąć taką decyzję. Restrukturyzacja przedsiębiorstw jest możliwa, kiedy firma:

 • przechodzi przez trudności finansowe lub ma problemy z płynnością finansową.
 • chce zwiększyć swoją efektywność lub rentowność.
 • chce zwiększyć swoją konkurencyjność w branży.
 • zmienia swoją strategię biznesową lub modele działalności.
 • przechodzi przez fuzję lub przejęcie innej firmy.
 • przechodzi przez restrukturyzację sektorową lub ogólną zmianę trendów na rynku.

W każdej z tych sytuacji takie działanie może pomóc firmie w dostosowaniu się do zmieniających się warunków i osiąganiu lepszych wyników biznesowych.

Jak wygląda plan restrukturyzacji przedsiębiorstwa?

Plan restrukturyzacji przedsiębiorstwa może wyglądać różnie w zależności od potrzeb i celów firmy, jednak w ogólności powinien obejmować następujące kroki:

 1. Analiza sytuacji i problemów przedsiębiorstwa: Należy dokładnie przeanalizować obecną sytuację firmy, zidentyfikować problemy i wyzwania oraz określić cele restrukturyzacji.

 2. Planowanie działań restrukturyzacyjnych: Na podstawie analizy, należy zaprojektować plan działań restrukturyzacyjnych. Plan powinien obejmować zmiany w procesach biznesowych, organizacji pracy, kosztach, finansach, modelu biznesowym, strategii marketingowej, sprzedaży lub innych obszarach firmy.

 3. Wdrażanie działań restrukturyzacyjnych: Po zaplanowaniu działań restrukturyzacyjnych, należy rozpocząć proces ich wdrażania. Należy zapewnić odpowiednie zasoby i narzędzia, a także przeprowadzić szkolenia dla pracowników.

 4. Monitorowanie postępu: W trakcie wdrażania działań restrukturyzacyjnych, należy regularnie monitorować ich postęp i dostosowywać plan, jeśli zajdzie taka potrzeba.

 5. Ocenianie efektów: Po zakończeniu procesu restrukturyzacji, należy ocenić jej efekty. Należy porównać wyniki z założonymi celami i określić, czy proces przyniósł pozytywne zmiany.

Plan restrukturyzacji powinien być dostosowany do specyfiki przedsiębiorstwa i uwzględniać jego potrzeby oraz cele. Jego wdrożenie może wymagać współpracy zewnętrznych ekspertów, takich jak konsultanci biznesowi, specjaliści ds. finansów lub prawa upadłościowego z KPRU.

Kancelaria Notarialna Ewa Kalbarczyk

https://ewakalbarczyk.notariusz.pl/

Z chwilą zawarcia związku małżeńskiego dochodzi do powstania ustawowej wspólności majątkowej, co oznacza, że gromadzone w trakcie jego trwania nieruchomości bądź ruchomości czy osiągane dochody są zaliczane do wspólnego majątku. Pary chcące uniknąć takiej sytuacji, decydują się często na podpisanie intercyzy, czyli umowy notarialnej przygotowywanej przez prawników, która ułatwia szereg kwestii na wypadek ewentualnego rozwodu. Dokument ten jest spisywany z udziałem dwóch osób, tworzących związek małżeński lub przygotowujących się do ślubu, ponieważ czynność ta może mieć miejsce w dowolnym momencie. Regulacje tego typu opisano w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym.

Intercyza koncentruje się na zmianach dotyczących relacji majątkowych. Warto podkreślić, że nie zawsze jest jednoznaczna z ustanowieniem całkowitej rozdzielności, ponieważ niekiedy dotyczy poszerzania wspólności o odrębne majątki, takie jak przedmioty nabyte przed zawarciem związku lub otrzymane drogą dziedziczenia bądź darowizny. Do spisania intercyzy niezbędne jest dysponowanie dowodem osobisty lub innym, ważnym dokumentem potwierdzającym tożsamość oraz skróconym odpisem aktu małżeństwa. Pary zainteresowane takim rozwiązaniem decydują się na ograniczenie wspólności, ustanowienie całkowitej rozdzielności, jak i wyrównanie dorobków.

Istnieje kilka warunków, jakie należy spełnić, by intercyza mogła wejść w życie. Mowa tu przede wszystkim o stawiennictwie dwóch stron umowy, zgodzie każdego z małżonków oraz pełnych zdolnościach do czynności prawnych. Co równie istotne, umowa ta traci swoja ważność w momencie, gdy z różnych względów nie dojdzie do ślubu.

Niekwestionowaną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość zabezpieczenia swojego majątku na wypadek rozwodu czy długów, w jakie popadł partner. Formalności tego typu nie wiążą się z koniecznością poświęcania dużych ilości wolnego czasu czy wysokimi opłatami. Najważniejsze informacje na ten temat zaprezentowano na stronie ewakalbarczyk.notariusz.pl. Jej założycielem jest notariusz, czyli funkcjonariusz publiczny przyjmujący w kancelarii. Przygotowuje on w imieniu klientów stosowne dokumenty i wyjaśnia, które elementy są ustawowo wyłączone spod intercyzy. Zalicza się do nich wierzytelności z tytułu odszkodowania finansowego za uszczerbek na zdrowiu czy przedmioty należące do małżonka, które otrzymał z tytułu darowizny bądź dziedziczenia.

Kancelaria notarialna Anna Poswa

https://www.wroclawnotariusz.com.pl/

Do głównych obowiązków notariusza zalicza się przygotowywanie oświadczeń, protokołów oraz dokumentów przyjmujących formę aktów, jak również dokonywanie wyciągów i odpisów różnego rodzaju pism. Jest to funkcjonariusz publiczny wykonujący zawód zaufania publicznego, z którym kontaktują się osoby prywatne i przyszli przedsiębiorcy, przykładowo chcący założyć spółki różnego typu. Specjalista udziela niezbędnych informacji związanych z czynnościami notarialnymi, a niekiedy świadczy konsultacje online lub stacjonarnie.

Firmą oferującą podobne usługi jest kancelaria notarialna we Wrocławiu, o której można przeczytać więcej na stronie wroclawnotariusz.com.pl. Jej przedstawiciel oddaje zainteresowanym akty notarialne, wykorzystywane często w postępowaniach sądowych, przykładowo w trakcie rozwodów lub nieporozumień związanych ze sprzedażą czy zakupem nieruchomości. Dba o zabezpieczanie interesów każdej ze stron i sporządza wyciągi oraz wypisy dokumentów.

Notariusz nie tylko przygotowuje akty, ale też odczytuje je stronom. Zalicza się do nich między innymi ustanowienia hipoteki oraz umowy sprzedaży bądź darowizny. Kontaktują się z nim pary planujące ślub i chcące stworzyć intercyzę. Jest to dokument potwierdzający rozdzielność majątkową, przydatny w razie rozwodu lub długów, w jakie popadł partner. Może wejść w życie nie tylko przed zawarciem związku małżeńskiego, ale też po.

Przedstawiciele kancelarii notarialnych wykonują czynności prawne związane z odrzucaniem lub przyjmowaniem spadku oraz zatwierdzaniem zgodności testamentu. Z reguły usługi, jakie świadczą, są kojarzone z zakupem i sprzedażą mieszkania, domu, działki bądź innej nieruchomości. Działania tego typu wymagają bowiem podpisania umowy przyjmującej formę aktu notarialnego. Niektórzy decydują się też na umowy warunkowe lub przedwstępne, zwiększające prawdopodobieństwo wywiązania się ze wcześniejszych ustaleń przez każdą ze stron transakcji. Ponadto specjaliści przygotowują umowy darowizny nieruchomości, zbycia prawa użytkowania wieczystego oraz o zrzeczenie się dziedziczenia.

Adwokat Arkadiusz Krzemiński

https://adwokatboleslawiec.pl/

W Bolesławcu dostępne są usługi specjalistów z dziedziny prawa, którzy oferują wszechstronną pomoc osobom fizycznym oraz przedsiębiorcom. Klienci mogą liczyć na wsparcie w rozwiązywaniu różnorodnych problemów prawnych, zarówno tych codziennych, jak i bardziej skomplikowanych.

Obszar działania

Specjaliści z Bolesławca świadczą szeroki zakres usług, w tym doradztwo i reprezentację w sprawach cywilnych, rodzinnym, gospodarczym, a także w procedurach karnych. Porada prawna może obejmować m. in. przygotowanie dokumentów prawnych, a także reprezentację przed sądami i innymi instytucjami.

Indywidualne podejście

Każdy klient jest traktowany indywidualnie, z uwzględnieniem specyfiki jego sytuacji. Specjaliści dokładają wszelkich starań, aby zrozumieć potrzeby oraz oczekiwania klientów, co pozwala na opracowanie skutecznych strategii prawnych. Celem jest zapewnienie rozwiązania problemów prawnych, które będzie odpowiadać zarówno konkretnym problemom klientów, jak i aktualnemu stanowi prawa.

Wsparcie dla przedsiębiorców

W zakresie prawa gospodarczego, kancelarie w Bolesławcu oferują kompleksowe porady pomagające przedsiębiorcom w zakładaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej, w tym w sprawach związanych z prawem spółek, umowami handlowymi, a także w negocjacjach biznesowych. Pomoc prawna obejmuje także reprezentację w sporach sądowych oraz doradztwo w zakresie optymalizacji podatkowej.

Porady prawne przez internet

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na łatwo dostępne usługi prawne, niektóre kancelarie w Bolesławcu w zakresie swoich usług mają również porady prawne online. Dzięki temu, klienci mogą uzyskać pomoc prawną bez konieczności wychodzenia z domu. Usługa ta cieszy się szczególnym uznaniem wśród osób, dla których kluczowe jest szybkie rozwiązanie problemu prawnego.