FivE-biuro

http://www.five-biuro.com/

Dziś, kiedy coraz więcej osób decyduje się na to, by prowadzić własną działalność, bo taka jest specyfika ich pracy, trudno jest znaleźć miejsce, które mogłoby służyć za siedzibę firmy. Często nie ma też takiej konieczności, kiedy wszelkie sprawy ze swoimi klientami załatwia się przez internet i nie ma potrzeby spotykania się z kimkolwiek. Wtedy do pracy pozostaje przestrzeń domowa, która w wielu przypadkach sprawdza się dobrze, w innych natomiast okazuje się, że dom jedynie utrudnia prowadzenie wszelkich prac. Czy rozwiązaniem jest więc wychodzenie z domu do kawiarni czy biblioteki, gdzie można znaleźć chęci do tego, żeby się skupić? Niestety, te miejsca też nie każdemu przypadają do gustu. 

Można natomiast znaleźć jeszcze inne rozwiązanie, dzięki któremu każdy znajdzie dla siebie odpowiednią przestrzeń, w której pracuje mu się najlepiej. Do tego właśnie służy coworking w Poznaniu, dzięki któremu można wynająć odpowiednie miejsce, w którym o wiele łatwiej będzie można się skupić, nawet pozostawić swoje rzeczy na dłuższy czas, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jakie są korzyści z tego, że skorzysta się z takiej możliwości? Jest ich całkiem sporo:

 • własne biurko, przy którym można prowadzić wszelkie prace,
 • wygodny fotel, w którym każda praca stanie się o wiele przyjemniejsza, 
 • możliwość wynajęcia komputera do pracy, jeśli nie chce się nosić swojego lub uległ on obecnie awarii,
 • dostęp do szafy na dokumenty, jeśli tylko zechce się w tym miejscu pozostawić swoją dokumentację, aby nie było potrzeby jej noszenia,
 • dostęp do urządzeń biurowych: drukarki, kopiarki, skanera.

Wszystko, czego potrzebujesz, będzie w jednym miejscu, w którym będziesz z łatwością pokonywać wszelkie przeszkody związane z wykonywaniem swojej pracy. Szczegóły znajdują się na stronie five-biuro.com i warto zapoznać się ze zgromadzonymi tam informacjami, żeby ostatecznie przekonać się do tego, że to jedno z lepszych rozwiązań służących do pracy w wygodnych warunkach, o które trudno jest w jakimkolwiek innym miejscu tak sprzyjającym pracowaniu. 

Ayming Polska Sp. z o.o.

https://www.ayming.pl/

Poszukując sprawdzonej firmy zajmującej się ubezpieczeniami i kwestiami z nimi związanymi, warto zajrzeć na stronę internetową ayming.pl. Witryna prowadzona jest przez grupę specjalistów, którzy na co dzień pomagają swym klientom w osiąganiu jak najlepszych wyników finansowych. Świadczenia tam dostępne podzielić można w następujący sposób:

 • innowacje (tu zawarto różnego typu treści dotyczące ulg na rozwój i badania, czy też dotacji unijnych),
 • podatki (pomoc z zakresu podatków od nieruchomości, kwestie związane z nowymi inwestycjami),
 • koszty pracy (w tym punkcie zebrano świadczenia dotyczące składek wypadkowych oraz wpłat na PFRON).

Tematem, który w ostatnim czasie interesuje bardzo dużą grupę klientów, są stawki ubezpieczenia wypadkowego. Aby zrozumieć to zagadnienie, warto na samym początku pokrótce wyjaśnić, co właściwie oznacza owy termin. Mowa tu o sumach opłacanych przez pracodawcę, których wysokość jest zależna od indywidualnych czynników. Wysokość takiej składki może być zdeterminowana przez następujące czynniki:

 • liczba pracowników zatrudnionych w firmie,
 • ilość osób pracujących bezpośrednio w warunkach zagrożenia,
 • liczba osób poszkodowanych dotychczas w wypadkach przy pracy,
 • kategoria ryzyka danego przedsiębiorstwa.

Właściciele firmy podkreślają, iż bardzo wielu pracodawców nie do końca potrafi zarządzać tymi pieniędzmi i poprawnie rozliczać się ze składek. W wyniku takich niedopatrzeń może powstać wiele nieporozumień. Aby uniknąć takowych i mieć pewność, iż wszystko działa bez zarzutu, dobrym pomysłem będzie zwrócenie się po realne wsparcie właśnie do specjalistów. W przypadku pracy ze składkami świadczeniobiorcy mogą liczyć na następującego rodzaju doradztwo:

 • pomoc prawna przy ewentualnych kontrolach organów zewnętrznych,
 • czuwanie nad poprawnością działania wszystkich procedur,
 • kontrola wysokości poszczególnych składek,
 • analiza czynników szkodliwych dla zdrowia.

Każdy, kto będzie zainteresowany współpracą ze specjalistami, może skontaktować się z nimi osobiście lub za pośrednictwem specjalnego formularza dostępnego na stronie usługodawcy. 

USŁUGI KSIĘGOWE FENIX RAFAŁ JAKUBIK

https://fenix-uslugiksiegowe.pl/

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z licznymi obowiązkami, a do najważniejszych zalicza się odprowadzanie składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz podatków. Często zdarza się, że właściciele firm, chcąc zaoszczędzić, realizują tego typu działania samodzielnie, co niekiedy wiąże się z popełnianiem błędów i otrzymywaniem kar finansowych. Nie zaprzątają sobie nimi głowy klienci biur rachunkowych, którzy mają zagwarantowane wsparcie na najwyższym poziomie, niezależnie od typu działalności, jaką prowadzą.

Firmą godną uwagi są Usługi Księgowe FENIX. Współpracuje ona wyłącznie z najlepszymi i wykwalifikowanymi księgowymi, którzy nieustannie się doszkalają i znakomicie znają obowiązujące przepisy prawne. Korzystanie z usług zewnętrznego biura księgowego jest znacznie bardziej opłacalne w porównaniu do tworzenia osobnego działu we własnym przedsiębiorstwie. Wiązałoby się to z koniecznością nabywania dodatkowych sprzętów i odprowadzania wysokich składek.

Opisywane biuro rachunkowe pomaga mieszkańcom Krzyża, dla których liczy się profesjonalizm. Wyręcza ich w kwestiach finansowych i księgowych, co oznacza, że księguje między innymi:

 • przepływy środków finansowych,
 • dokumenty zakupowe,
 • dokumenty sprzedażowe.

Ponadto specjaliści analizują ryzyko finansowe, optymalizują rozliczanie podatków i pomagają tworzyć najlepsze strategie, dzięki którym dany biznes będzie mógł się prężnie rozwijać. W razie takiej konieczności reprezentują swoich klientów przed Urzędem Skarbowym lub pozostałymi instytucjami, przez co nie muszą stawiać się w nich osobiście.

Biura rachunkowe rozliczają podatki, prowadzą księgi przychodów i rozchodów, przesyłają rozliczenia do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i zajmują się ewidencją środków trwałych. Na tym jednak zakres ich działalności się nie kończy, ponieważ podejmują się także tworzenia wniosków kredytowych i przeprowadzania konsultacji, które są kierowane także do osób prywatnych, nieprowadzących własnych działalności gospodarczych. Podczas ich trwania poruszane są kwestie związane z prawem podatkowym czy zakładaniem firm.

LEASING ESSENTIALS

https://leasinge.pl/

Przedsiębiorcy, którzy zauważają, że mają wysokie opłaty za prąd i zastanawiają się, jak optymalnie je zmniejszyć, mogą skorzystać z dogodnej opcji, jaką jest fotowoltaika. Pomimo że założenie instalacji fotowoltaicznej to duża inwestycja, jest to rozwiązanie opłacalne. Jeżeli wobec tego właściciel firmy nie ma określonych funduszy na taki cel, to może skorzystać ze wsparcia profesjonalnej firmy, pomagającej w uzyskaniu leasingu na fotowoltaikę. 

Eksperci z Leasing Essentials na początku wsłuchają się dokładnie w potrzeby klienta, a następnie przygotują spersonalizowaną ofertę. Współpraca ze wskazaną firmą jest dużym udogodnieniem, ponieważ doradcy będą pośredniczyć zarówno w kontaktach z firmą udzielającą leasingu, jak i z przedsiębiorcami, którzy montują instalacje fotowoltaiczne. Wiarygodni kontrahenci dają szansę bezpiecznego i sprawnego sfinalizowania projektu. 

Użyteczna fotowoltaika uzyskana poprzez leasing sprawdzi się w każdym zakładzie pracy, w jakim dotychczas wydatki energetyczne były zbyt wysokie. Dofinansowanie można wykorzystać na zakup instalacji oraz na jej montaż. Przedsiębiorców zachęca do skorzystania z tego rozwiązania fakt, że nie trzeba mieć żadnego wkładu własnego, a umowa trwa do 7 lat. Dodatkowo osoby prowadzące działalność rolniczą mogą skorzystać z ulgi podatkowej. Elastyczne warunki uzyskanej finalnie umowy leasingowej nie wpłyną negatywnie na kondycję finansową wskazanego przedsiębiorstwa. 

Specjaliści ze wskazanej firmy doradczej zajmą się wszystkimi formalnościami w imieniu klienta. Przygotują rzeczowy wniosek, który z punktu widzenia kontrahentów udzielających leasingu będzie atrakcyjny. Nie zabraknie w nim żadnego z obowiązkowych punktów. Jeżeli natomiast przedsiębiorcy będą mieć pytania związane z podaniem lub z leasingiem, to doradcy pozostają na bieżąco do ich dyspozycji. Żeby umówić się na konsultację z doradcami, należy uzupełnić formularz ze strony internetowej. Podczas pierwszego spotkania zostaną zaprezentowane korzyści wynikające z posiadania paneli fotowoltaicznych i zrealizowania inwestycji w formie leasingu.

Ziobrowski Tax & Law

https://jztl.pl/

Większość osób rozpoczyna własną działalność zakładając jednoosobową firmę. Jest to szybkie i praktyczne rozwiązanie, które umożliwia działanie na własną ręką oraz podejmowanie różnego rodzaju współprac, a z czasem także zatrudnianie dodatkowych osób. Niestety prowadzenie działalności gospodarczej może stanowić ograniczenie dla właściciela pod względem wejścia z ofertą na zagraniczne rynki. Co więcej, w przypadku spółek handlowych właściciele mogą liczyć na wiele korzystnych ulg podatkowych. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy z biegiem czasu i wraz z rozwojem firmy decydują się na przekształcenie działalności w spółkę. 

Zakładanie spółki - Warszawa 

Rejestracja nowej spółki wiąże się z licznymi wątpliwościami i niejasnymi procedurami, dlatego też przyszli właściciele często podejmują współpracę z kancelarią adwokacką Ziobrowski Tax&Law. Doświadczeni adwokaci przyjmują petentów w warszawskiej siedzibie oraz udzielają konsultacji telefonicznie. Poza samym wsparciem na każdym etapie zakładania spółki kancelaria proponuje także kompleksową obsługę prawną i podatkową dla przedsiębiorców. W ramach świadczonych usług adwokaci pomagają klientom podczas:

 • wyboru określonej formy prawnej działalności (m.in. spółki z o.o., spółki akcyjnej oraz komandytowej),
 • sporządzania wszystkich niezbędnych dokumentów (w tym m.in. umowy pomiędzy wspólnikami, która musi zostać podpisana w obecności notariusza),
 • rejestracji spółki w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, Urzędzie Skarbowym, Krajowym Rejestrze Sądowym oraz Rejestrze Przedsiębiorców.

Jaki jest czas rejestracji spółki handlowej?

Termin załatwienia wszystkich formalności jest zależny w dużej mierze od tego czy klient działa samodzielnie, czy też z pomocą doświadczonego prawnika. Standardowa procedura zakładania spółki może trwać nawet do pół roku, z kolei przyspieszona - około 14 dni. Z kolei korzystając z usług warszawskiej kancelarii adwokackiej rejestracja może zająć zaledwie 24 godziny. Jak więc widać różnica jest znaczna, a w wielu sytuacjach przedsiębiorcom zależy na jak najszybszym uruchomieniu spółki, aby móc działać na nowych zasadach, w tym także poza granicami kraju. Należy nadmienić, że prawnik reprezentujący warszawską kancelarię posiada wiedzę i spore doświadczenie w kwestii zakładania podmiotów gospodarczych za granicą (m.in. w Czechach, Anglii czy na Malcie).

Midas s.c. Usługi Zarządcze i Konsultingowe

https://uzkmidas.pl

Holandia to kraj, do którego Polacy udają się chętnie w celach zarobkowych. Jest on dość blisko, a na dodatek zapewnia satysfakcjonujące zarobki oraz legalne zatrudnienie. Warto jednak pamiętać, że pracownicy wykonujący obowiązki w tym państwie są zobowiązani do odprowadzania odpowiednich kwot do urzędów skarbowych, nazywanych Belastingdienst. Posiadają one własne systemy, które różnią się od tych praktykowanych w Polsce. Jest to jeden z powodów, dla których niektórzy poszukują wsparcia wśród zewnętrznych firm podatkowych.

Obowiązek rozliczania dochodów spoczywa na barkach pracowników, którzy w roku podatkowym dysponowali polską rezydencją. W takich sytuacjach bierze się pod uwagę między innymi tak zwane centrum interesów gospodarczych oraz liczbę dni spędzonych łącznie w Polsce. Problematyczne bywają same kwestie rozliczania podatku w innych krajach. Warto więc wiedzieć, jakie formalności należy spełnić, by uzyskać zwrot. Informacje na ten temat zaprezentowano na internetowej stronie uzkmidas.pl.

Jej założycielem jest renomowane biuro powstałe w latach 90., które zrzesza prawdziwych specjalistów w swojej dziedzinie. Znają oni przepisy podatkowe obowiązujące w Polsce i nie tylko, a na dodatek dbają o terminowe wywiązywanie się z obowiązków. Przeprowadzają spotkania konsultacyjne, dzięki którym rozliczenie podatku dochodowego staje się bardziej zrozumiałe. Specjaliści reprezentują klientów przed zagranicznymi urzędami, co powoduje, że nie tracą oni swojego czasu i mogą zająć się innymi sprawami.

Stanowi to duże odciążenie i daje gwarancję, że działania podejmowane przez pracowników tego biura są zgodne z aktualnie obowiązującym prawem. Są to osoby kompetentne, doświadczone i odpowiedzialne, które na co dzień kontaktują się z urzędami i przygotowują odpowiednie wnioski czy inne dokumenty na podstawie informacji przekazywanych przez klientów. Cena takiej pomocy nie jest ustalana odgórnie, dlatego w celu poznania szczegółowych kosztów należy zgłosić się do przedstawicieli firmy.

eRzeczoznawcy

https://erzeczoznawcy.eu/

Rzeczoznawca samochodowy to specjalista zajmujący się wyceną wartości pojazdów. W zakres jego kompetencji wchodzi ocenianie poziomu napraw przeprowadzanych w warsztatach oraz rekonstruowanie kolizji lub innych zdarzeń komunikacyjnych. Profesjonaliści podejmujący się podobnych działań odznaczają się rzetelnością oraz uczciwością. Można się z nimi skontaktować na stronie erzeczoznawcy.eu. Jest to strona zrzeszająca prawdziwych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, które przekłada się na znakomitą jakość świadczonych usług. Wycena rzeczoznawcy samochodu dostępna jest w cenie, na którą może pozwolić sobie niemalże każdy kierowca.

Funkcja, jaką pełnią takie osoby, bazuje głównie na wycenie wartości aut oraz sprawdzaniu, w jaki sposób doszło do ich uszkodzeń. Wsparcie tego typu przydaje się po przebytych wypadkach oraz wśród właścicieli pojazdów planujących ich sprzedaż w niedalekiej przeszłości. Niejednokrotnie zdarza się, że rzeczoznawcy wykonują obowiązki dla towarzystw ubezpieczeniowych. Zajmują się między innymi kosztorysem napraw, a ich opinie mają wpływ na wysokość wypłacanej rekompensaty finansowej. Na podobne usługi decydują się także właściciele warsztatów samochodowych oraz producenci pojazdów.

Na ofertę rzeczoznawców składa się przeprowadzanie oględzin aut oraz sporządzanie dokumentacji, w której umieszczono listę uszkodzeń oraz inne informacje na temat samochodu. Aby móc wykonywać taki zawód, specjaliści muszą spełniać określone wymagania. Nie bez znaczenia jest również wpisanie ich na oficjalną listę rzeczoznawców samochodowych. W tym przypadku niezbędne jest posiadanie prawa jazdy, wykształcenia co najmniej średniego oraz przynajmniej 2-letniej praktyki zawodowej w branży motoryzacyjnej.

Franknews.pl

https://www.franknews.pl

Frankowicze, czyli osoby, które zaciągnęły kredyty we frankach szwajcarskich wiele lat temu i w związku z tym pogorszyły swoją sytuację życiową, mogą liczyć na odszkodowanie. Powszechnie uważa się, że umorzenie kredytu to jedyne, czego można dochodzić w sądzie w tej kwestii, aczkolwiek nie jest to prawdą. Dodatkowo bowiem te osoby, które już spłaciły kredyt, mogą starać się o zadośćuczynienie finansowe. Za kredyt we frankach można otrzymać odszkodowanie, czego dowodem są już do tej pory wygrane sprawy w polskich sądach. 

Warto znaleźć adwokata, który, odwołując się do przepisów, wykaże, że w trakcie spłaty kredytu pogorszyła się ogólna sytuacja życiowa klienta. O ile na początku procedura wydaje się zawiła, to wcale taka nie jest. Sądy często w wyrokach podają, że bank musi zwrócić określone kwoty byłemu klientowi zarówno w polskich złotówkach, jak i we frankach. Żądania kredytobiorców są wzięte pod uwagę i kwoty odszkodowań pozostają przynajmniej takie, ile wynosiła różnica pomiędzy tym, co wpłacili, a jaka suma była podana w pierwotnej umowie. 

Na stronie franknews.pl można zapoznać się ze szczegółowymi informacjami z tego zakresu. Wskazują one nie tylko na konkretne przepisy prawa, ale również na przykłady kredytobiorców, którzy już spłacili swoje zobowiązanie, ale zdecydowali się na to, aby walczyć o zadośćuczynienie finansowe. Najczęściej są to sprawy wygrane, co daje nadzieję, iż warto również osobiście postarać się o to, aby odzyskać jakąkolwiek z nadpłaconej niesłusznie sumy i poprawić swoją sytuację życiową po spłacie zbyt wygórowanych rat za kredyt. Na przykład, kiedy ktoś zdecydował się na sprzedaż nieruchomości, aby móc szybciej spłacić zobowiązanie, to odzyskanie pewnej sumy z pewnością podreperuje jego domowy budżet. 

Warto złożyć pozew w sądzie o odszkodowanie ze strony banku, ponieważ spłacanie kredytu zaciągniętego we frankach szwajcarskich jest uznawane za niezgodne z prawem. Konsumenci mogą odwoływać się zarówno w kwestii kredytów czynnych, jak i już spłaconych.