WWW: https://henimax.pl/
Dodano: 2019-11-01
Telefon: 534 855 222
Miejscowość: Gubin
Adres: Partyzantów 22
Kod pocztowy: 66-620
Źródła:
https://henimax.pl/
Użytkownicy domów i mieszkań, którzy sami muszą dostarczyć ciepło do swoich wnętrz, nieustannie zastanawiają się nad wyborem optymalnego sposobu ogrzewania. Tradycyjne piece opałowe, nowsze rozwiązania na ekogroszek czy pellet, gaz jako źródło ciepła, promienniki - wybór jest rzeczywiście niełatwy. Każdy z tych sposobów ma swoje wady i zalety, jednak to wśród nich wiele osób wybiera swój patent na niedrogie ciepło. Dużo rzadziej w tym zestawieniu wymienia się energię elektryczną jako ekonomiczne źródło ogrzewania.
Nowa odsłona tradycyjnej metody grzewczej
Wydawałoby się, że to misja niemożliwa - pogodzić ze sobą oszczędność i pobór elektryczności. Tymczasem innowacje technologiczne dosięgły również tradycyjnych urządzeń na prąd. Dotyczy to zwłaszcza pieców akumulacyjnych, składających się z promieniującej obudowy i wewnętrznego wypełnienia bloczkami szamotowymi. Wadą dotychczasowych konstrukcji były duże gabaryty i ciężar, utrudniający montaż i użytkowanie. Nowoczesne ekonomiczne ogrzewanie elektryczne zaczęło się, gdy firmie Henimax udało się uzyskać cienkie pręty z zagęszczonego, sprasowanego pod ciśnieniem materiału szamotowego, który wciąż pozostaje jednym z najlepszych magazynów ciepła.
Czy ogrzewanie na prąd może być oszczędne?
Dzięki temu udało się uzyskać wartość energetyczną równą dawnym urządzeniom, jednak zamkniętą w nieporównanie mniejszych grzejnikach. Co więcej, smukłe panele o kwadratowym przekroju, z zatopionym w środku przewodzącym ciepło metalowym prętem, w eleganckiej obudowie znakomicie prezentują się we wnętrzu. Kolejną charakterystyczną cechą nowego rozwiązania jest zwielokrotnienie powierzchni promieniowania ciepła. Ten efekt udało się osiągnąć dzięki żeberkowej konstrukcji. Wydajny radiator pobiera prąd jedynie podczas nagrzewania wkładów. Po osiągnięciu żądanej temperatury termostat wyłącza pobór energii, a ceramiczne wypełnienie powoli oddaje energię cieplną na zewnątrz. Przełomowa konstrukcja wykorzystuje znany, oszczędny sposób magazynowania i oddawania ciepła.