WWW: https://www.widzialni.pl/
Dodano: 2023-08-10
Telefon: +48801011555
Miejscowość: Poznań
Adres: Towarowa 35
Kod pocztowy: 61-896

Źródła:
https://www.widzialni.pl/blog/ukrywanie-opcji-i-zakladek-w-panelu-wordpressa/

Co oznacza oznaczenie stron HTTP jako niezabezpieczonych: Wyjaśnienie dla webmasterów


 

Czy znasz oznaczenie "Niezabezpieczone" wyświetlane obok adresu strony internetowej? Czy wiesz, co to oznacza? Jeśli jesteś webmasterem, jesteś odpowiedzialny za bezpieczeństwo stron internetowych, dlatego ważne jest, abyś zrozumiał, co to oznaczenie, jakie są jego skutki i co możesz zrobić, aby uniknąć go. W tym artykule omówimy znaczenie oznaczenia stron HTTP jako niezabezpieczonych, aby pomóc webmasterom zrozumieć temat.

HTTP to skrót od "Hypertext Transfer Protocol", czyli protokuł transferu hipertekstu. Jest to protokół, na którym działa większość stron internetowych. Jednak przy protokole HTTP informacje są przesyłane w sposób niezaszyfrowany. Oznacza to, że dane, takie jak hasła, numery kart kredytowych i inne poufne informacje, są wysyłane w postaci tekstu jawnej.

Oznaczenie stron HTTP jako niezabezpieczonych jest inicjatywą bezpieczeństwa internetowego mającą na celu ochronę użytkowników przed niebezpiecznymi witrynami. Gdy użytkownik przechodzi na stronę, która działa na protokole HTTP, najnowsze przeglądarki i silniki wyszukiwarek wyświetlają oznaczenie "Niezabezpieczony" obok adresu strony internetowej. To jest ostrzeżenie dla użytkownika, że strona nie zapewnia zabezpieczeń, a ich informacje są narażone na ryzyko.

Główne powody zastosowania oznaczeń stron niezabezpieczonych to:

1. Bezpieczeństwo danych: Strony internetowe, które nie używają protokołu HTTPS, nie zapewniają odpowiedniego zabezpieczenia danych użytkowników. To może prowadzić do kradzieży tożsamości, podsłuchiwania poufnych informacji i innych zagrożeń.

2. Utrata zaufania użytkownika: Gdy użytkownik zobaczy oznaczenie "Niezabezpieczony" przy stronie internetowej, może to utracić zaufanie do witryny. Użytkownicy mogą nie czuć się komfortowo, udzielając danych osobowych lub dokonując transakcji na niezabezpieczonym portalu.

3. Wpływ na wyniki wyszukiwania: Wyszukiwarki, takie jak Google, już od pewnego czasu premiują strony korzystające z protokołu HTTPS. Oznaczenie stron HTTP jako niezabezpieczonych może mieć wpływ na pozycję w wynikach wyszukiwania i zmniejszyć widoczność witryny.

Aby uniknąć oznaczenia stron jako niezabezpieczonych, ważne jest, aby przejść z protokołu HTTP na protokół HTTPS. HTTPS jest rozszerzeniem protokołu HTTP o zabezpieczenia SSL lub TLS. Używanie protokołu HTTPS gwarantuje, że dane przesyłane między przeglądarką użytkownika a serwerem internetowym są zaszyfrowane i chronione przed niepożądanym dostępem.

Aby skonfigurować protokół HTTPS na stronie, musisz:

1. Uzyskać certyfikat SSL/TLS: Certyfikat ten jest wydawany przez zaufane instytucje certyfikujące i potwierdza tożsamość witryny oraz zaszyfrowanie danych.

2. Zainstaluj certyfikat SSL/TLS na serwerze: Po uzyskaniu certyfikatu, musisz skonfigurować go na serwerze, aby można go było używać do zabezpieczania strony.

3. Zmodyfikuj kod witryny: Po skonfigurowaniu certyfikatu SSL/TLS na serwerze, musisz zmodyfikować kod witryny, aby należycie korzystał z protokołu HTTPS. Upewnij się, że wszystkie odwołania do zasobów (obrazów, arkuszy stylów, skryptów) są również protokołem HTTPS.

4. Wykonaj przekierowanie z HTTP na HTTPS: Aby zapewnić, że użytkownicy będą kierowani na bezpieczną wersję witryny, musisz skonfigurować przekierowanie z protokołu HTTP na protokół HTTPS. To zapewni, że użytkownicy automatycznie zostaną przekierowani na bezpieczną wersję witryny.

Podsumowując, oznaczenie stron HTTP jako niezabezpieczonych jest ważnym sygnałem ostrzegawczym dla użytkowników, że witryna nie zapewnia odpowiedniego zabezpieczenia danych. Dla webmasterów, ważne jest, aby chronić swoją witrynę i użytkowników poprzez przejście na protokół HTTPS. Pamiętaj, że oprócz zwiększenia bezpieczeństwa, korzystanie z protokołu HTTPS może mieć pozytywny wpływ na pozycję w wynikach wyszukiwania i zaufanie użytkowników.
 

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Firmy w Okolicy

RAJSKI SŁAWOMIR "SELECT"

https://www.motocyklowysklep24.pl/

Osoby bardzo często poruszające się motorami bądź skuterami na pewno chcą, maksymalnie jak to możliwe, zadbać o swój komfort podczas jazdy. Podstawą jest jednak zawsze własne bezpieczeństwo i z tego powodu to właśnie od akcesoriów, które je zwiększają, warto rozpocząć swoje zakupy. Do najważniejszego wyposażenia kierowcy motocykla bądź skutera należy z pewnością zaliczyć:

 • solidnie wykonany i wygodny kask;
 • dobrze uszyta odzież motocyklowa;
 • wygodne rękawiczki;
 • solidne obuwie na motor.

Wszystkie te akcesoria można bardzo swobodnie zamówić na stronie internetowej prowadzonej przez firmę Select, którą tworzą prawdziwi miłośnicy takich jednośladów. Kask to najważniejsze wyposażenie motocyklisty, które chroni głowę przed urazami podczas upadków. Równie ważna jest jednak odzież. Powinna ona nie tylko zapewniać wysoki komfort termiczny podczas jazdy, ale także chronić ciało przed obtarciami podczas groźnych zdarzeń na drodze. Kaski i odzież dostępne w sklepie internetowym motocyklowysklep24.pl pochodzą wyłącznie od znanych i cenionych producentów, przez co ich jakość zawsze stoi na najwyższym poziomie.

W sklepie znaleźć można jednak również szeroki wybór akcesoriów dodatkowych, które odpowiadają przede wszystkim za zwiększenie komfortu podczas jazdy. Jednym z bardziej przydatnych są na pewno specjalne sakwy, bardzo solidnie wykonane akcesoria motocyklowe, które znacząco zwiększają pojemność pakunkową jednośladu. Rynek tego typu produktów jest jednak bardzo szeroki i wielu osobom mogą przypasować do gustu również:

 • nowoczesne blokady motocyklowe;
 • pokrowce na motory i skutery;
 • siatki na bagaż;
 • specjalne etui do mocowania telefonu na motorze.

Akcesoria przygotowane pod motocykle mogą więc poprawiać bezpieczeństwo kierowcy oraz komfort jazdy. Naturalnie zawsze należy wybierać produkty wysokiej jakości, wykonane przez dobrych specjalistów, które doskonale spełniają swoje funkcje. U nas można nie tylko wybierać spośród ogromnej gamy różnych produktów, ale przede wszystkim korzystać z przystępnych cen ich zakupu oraz z ekspresowej wysyłki.

FivE-biuro

http://www.five-biuro.com/

Dziś, kiedy coraz więcej osób decyduje się na to, by prowadzić własną działalność, bo taka jest specyfika ich pracy, trudno jest znaleźć miejsce, które mogłoby służyć za siedzibę firmy. Często nie ma też takiej konieczności, kiedy wszelkie sprawy ze swoimi klientami załatwia się przez internet i nie ma potrzeby spotykania się z kimkolwiek. Wtedy do pracy pozostaje przestrzeń domowa, która w wielu przypadkach sprawdza się dobrze, w innych natomiast okazuje się, że dom jedynie utrudnia prowadzenie wszelkich prac. Czy rozwiązaniem jest więc wychodzenie z domu do kawiarni czy biblioteki, gdzie można znaleźć chęci do tego, żeby się skupić? Niestety, te miejsca też nie każdemu przypadają do gustu. 

Można natomiast znaleźć jeszcze inne rozwiązanie, dzięki któremu każdy znajdzie dla siebie odpowiednią przestrzeń, w której pracuje mu się najlepiej. Do tego właśnie służy coworking w Poznaniu, dzięki któremu można wynająć odpowiednie miejsce, w którym o wiele łatwiej będzie można się skupić, nawet pozostawić swoje rzeczy na dłuższy czas, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jakie są korzyści z tego, że skorzysta się z takiej możliwości? Jest ich całkiem sporo:

 • własne biurko, przy którym można prowadzić wszelkie prace,
 • wygodny fotel, w którym każda praca stanie się o wiele przyjemniejsza, 
 • możliwość wynajęcia komputera do pracy, jeśli nie chce się nosić swojego lub uległ on obecnie awarii,
 • dostęp do szafy na dokumenty, jeśli tylko zechce się w tym miejscu pozostawić swoją dokumentację, aby nie było potrzeby jej noszenia,
 • dostęp do urządzeń biurowych: drukarki, kopiarki, skanera.

Wszystko, czego potrzebujesz, będzie w jednym miejscu, w którym będziesz z łatwością pokonywać wszelkie przeszkody związane z wykonywaniem swojej pracy. Szczegóły znajdują się na stronie five-biuro.com i warto zapoznać się ze zgromadzonymi tam informacjami, żeby ostatecznie przekonać się do tego, że to jedno z lepszych rozwiązań służących do pracy w wygodnych warunkach, o które trudno jest w jakimkolwiek innym miejscu tak sprzyjającym pracowaniu. 

Komputronik Biznes

https://www.itpodkontrola.pl/

W jednym z artykułów wskazywaliśmy na nieuchronną konieczność cyfryzacji każdej przestrzeni działalności gospodarczej. Innowacyjne technologie służące coraz lepszej obsłudze informatycznej firm w zasadzie nie rozróżniają ich wielkości i branży, ale pod jednym względem się wyróżniają, ich dostępność oraz możliwości wdrożenia nie zawsze są w zasięgu wewnętrznych działów IT, czy etatowych informatyków. Nie są za to obce wyspecjalizowanym firmom zajmującym się profesjonalną cyfryzacją metod zarządzania przedsiębiorstwem, niezależnie od charakteru prowadzonej działalności i jej zasięgu. Można oczywiście pokusić się o samodzielną obsługę informatyczną, ale zazwyczaj jest to domena wielkich korporacji, choć w ostatnim czasie, również w ich przypadku, zauważa się zmiany ukierunkowane na korzystanie z usług zewnętrznych operatorów.

Czy na pewno jesteśmy w stanie sami sobie poradzić?

Jak już mówiliśmy, nowoczesne zarządzanie firmą jest wymogiem czasów, a przy tym zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie w trudnych warunkach konkurencyjnego rynku i realizację potrzeb wymagających klientów. Oczywiście każda dziedzina naszego życia objęta jest w mniejszym lub większym stopniu cyfryzacją, wszędzie są komputery, różnorodne oprogramowania, dedykowane systemy itd., ale też pojawia się potrzeba profesjonalnego serwisu, nowszego sprzętu i oprogramowania, a także zmiany cyfrowych metod zarządzania systemami.

Wyobraźmy sobie przedsiębiorstwo, w którym funkcjonuje kilka bądź kilkanaście działów z ogromną liczbą stanowisk roboczych pracujących na skomplikowanych systemach. Infrastruktura IT w tym przypadku wymaga zastosowania profesjonalnych rozwiązań, najwyższej jakości sprzętu oraz bez mała stałego dozoru nad poprawnością jej działania. W przypadku drobnej awarii wewnętrzny Dział IT może sobie z tym poradzić, inaczej jednak przedstawia się sytuacja, gdy mamy do czynienia z poważniejszym problemem, który wymaga już zaangażowania specjalistów dysponujących dostateczną wiedzą i umiejętnościami, by powstałe zagrożenie dla prowadzonej działalności szybko wyeliminować. Straty powstałe z braku funkcjonowania firmy mogą być bolesne i zdecydowanie większe niż roczna cena abonamentu wynikająca ze współpracy z zewnętrznym dostawcą obsługi informatycznej. Profesjonalny outsourcing IT zapewnia nie tylko wdrożenie innowacyjnych technologii, ale również ich poprawne funkcjonowanie z wykorzystaniem najwyższej klasy urządzeń. A więc, zewnętrzne doradztwo IT to także kompleksowa obsługa informatyczna firm, w tym specjalistyczne zarządzanie drukiem, niezwykle ważnym elementem poprawności ich działania i generującym znaczne oszczędności w dotychczas ponoszonych kosztach.

Zalety outsourcingu IT

Realizowana przez zewnętrzną firmę obsługa informatyczna to przede wszystkim utrzymanie przedsiębiorstwa w pełnej zdolności do wykonywania określonych zadań, optymalizacja kosztów i wdrażanie najnowszych rozwiązań. Kompleksowość zewnętrznej obsługi IT sprawia, że firma nią objęta rozwija się, szuka nowych wyzwań, jest konkurencyjna, oferuje ostatecznemu odbiorcy najwyższą jakość produktów lub prowadzonych usług. A przede wszystkim jest niezależna od ewentualnych problemów wynikających z niewiedzy utrzymywanego wewnętrznego działu IT lub nieobecności zatrudnionego na etacie informatyka. Podsumowując korzyści korzystania z usług zewnętrznego operatora, zwracamy uwagę na fakt, że oferowana obsługa informatyczna jest tańsza, a przy tym zapewnia ciągłość pracy firmy poprzez bezpieczeństwo systemu informatycznego oraz dostęp do najnowszych technologii i wiedzy z tym związanej.