WWW: https://www.aptekaurtica.pl/
Dodano: 2022-12-11
Telefon: 571-381-182
Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
Adres: Królowej Jadwigi 12
Kod pocztowy: 47-232

Źródła:
https://www.aptekaurtica.pl/leki-homeopatyczne.html

Środki homeopatyczne i ich zastosowanie


Homeopatia to system medycyny alternatywnej, który do niwelowania chorób wykorzystuje szeroki zakres składników naturalnych, takich jak zioła, minerały i witaminy.  Leczenie homeopatyczne działa na innej zasadzie niż medycyna konwencjonalna, w której do złagodzenia objawów schorzenia przyjmuje się opatentowane leki. Istotnym założeniem tej dziedziny jest to, że "podobne leczy podobne". Oznacza to, że substancja, która wywołuje chorobę może zostać użyta również do jej wyleczenia, oczywiście w bardzo niewielkiej ilości. Tego typu środek jest podawany w celu pobudzenia naturalnych mechanizmów obronnych organizmu i umożliwienia wyleczenia się przez własny układ odpornościowy.

Wiele tego typu preparatów oferuje Apteka Urtica. Do wyboru są między innymi leki na katar, kaszel oraz zatoki. Homeopatia może być stosowana również w celu chudnięcia, a także niwelowania efektów uczulenia. Producenci oferują także formuły do leczenia mniej groźnych przypadłości, takich jak choroba lokomocyjna oraz nudności. Środki homeopatyczne są produkowane w różnej postaci, między innymi jako tabletki, krople oraz granulki. Wśród preparatów znajdują się zarówno propozycje dla dorosłych, jak i dla dzieci. Zaletą środków homeopatycznych jest to, że najczęściej nie powodują one żadnych skutków ubocznych. Należy jednak pamiętać o tym, że tego typu preparaty nie są w stanie zastąpić tradycyjnych leków, przepisanych przez lekarza. Zazwyczaj stosuje się jedynie jako uzupełnienie konwencjonalnej terapii.

Warto również wspomnieć o tym, że leki homeopatyczne mogą mieć formę jednoskładnikową, czyli zawierać tylko pojedynczy element leczniczy, lub złożoną, a więc składać się z kilku, starannie dobranych substancji aktywnych.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Firmy w Okolicy

Proinspect Group Marek Złoto

https://bezpiecznypracownik.com

Chcąc zapewnić sobie czy swym pracownikom bezpieczeństwo i higienę pracy, a także działać w tym zakresie zgodnie z prawem, trzeba zaopatrzyć się w wiele produktów. Jednym z najważniejszych elementów ochrony pracownika jest odpowiednia odzież robocza, ale zakupić trzeba dużo więcej, by wykonywać obowiązki zawodowe bezpiecznie i komfortowo. Wszystko, co jest do tego niezbędne, oferuje sklep BHP w Opolu, którego ofertę można znaleźć w internecie pod adresem bezpiecznypracownik.com. Jest to znacznie więcej niż tylko odzież robocza, dlatego oferta ta może zainteresować nie tylko samych pracowników, ale też właścicieli rozmaitych zakładów pracy.

Bogata oferta

W zależności od tego, jaką wykonuje się pracę i w jakich warunkach, potrzebować można różnego rodzaju odzieży i dodatkowych akcesoriów. Prócz butów, są to na przykład:

 • elementy ochrony głowy, jak kaski, hełmy czy czepki,
 • elementy ochrony słuchu - zatyczki, słuchawki,
 • ochrona dróg oddechowych i twarzy, na czele z maskami,
 • ochrona oczu w postaci gogli i okularów,
 • produkty chroniące przed upadkiem, na przykład uprzęże.

Wszystkie te akcesoria można znaleźć w opolskim sklepie, jak również wiele więcej. W każdym zakładzie pracy (zresztą nie tylko) potrzebne są oznaczenia bezpieczeństwa, na przykład wskazujące drogę ewakuacji, elementy ochrony przeciwpożarowej, jak gaśnice, czy też apteczki, na przykład naścienne, z kompletnym wyposażeniem. W zakładach pracy niezbędne są też środki czystości o specjalnych właściwościach, zwłaszcza w tych miejscach, w których pracownicy mają do czynienia z uporczywymi zabrudzeniami. Pasty BHP i inne środki z tej oferty doskonale radzą sobie z usuwaniem śladów smarów i innych trudnych do usunięcia innymi preparatami zanieczyszczeń, jednocześnie nie szkodząc skórze.

Nie tylko ze względów praktycznych

Oferta ta cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na to, że jest rozbudowana i przewiduje przystępne ceny. Skorzystać z niej warto też jednak z tego względu, iż większość z tych produktów po prostu trzeba zakupić. Obowiązek zachowania bezpieczeństwa i higieny pracy w ściśle określony sposób nakłada na pracowników oraz pracodawców prawo, a konsekwencje niedotrzymania tych obowiązków mogą być surowe.

AZTECH

http://aztech24.pl/

Firma Aztech oferuje przyrządy, które można wykorzystać w różnych gałęziach przemysłu. Do takich zaliczają się między innymi brykieciarki walcowe. Są to urządzenia przeznaczone do brykietowania, czyli prasowania materiałów sypkich. Najbardziej przydają się one w wytwarzaniu ekologicznych materiałów opałowych oraz przy pracach związanych ze składowaniem i przechowywaniem surowców.

Specyfika procesu brykietowania

Proces brykietowania pozwala uzyskać bardziej skoncentrowany skład. W zależności od zapotrzebowania w konkretnym zakładzie pracy można stosować brykieciarki:

 • walcowe
 • rotacyjne, czyli peleciarki
 • ślimakowe
 • pierścieniowe
 • stemplowe - mechaniczne lub hydrauliczne.

Każda brykieciarka walcowa z uwagi na późniejsze używanie drobnoziarnistych materiałów odznacza się właściwościami ściernymi na skalę masową. Najczęściej chodzi o materiały górnicze:

 • rudy metali
 • miał
 • węgiel
 • szlam
 • pył węglowy.

Wśród brykieciarek do węgla można także wyróżnić modele bazujące na technologii pierścieniowej, aczkolwiek są one mniej wydajne niż brykieciarki walcowe.

Rodzaje dostępnych brykieciarek

W firmie można zaopatrzyć się również w brykieciarki rotacyjne, przeznaczone do tworzenia małych brykietów - pasz roślinnych i materiałów lignocelulozowych. Są to jednak brykieciarki o ograniczonych możliwościach. Można też zaopatrzyć się w modele ślimakowe, wyróżniające się ciągłym trybem pracy. Ten rodzaj brykieciarek warto zakupić, gdy mamy duże wymagania. Dostępne są też brykieciarki stepowe, w których podstawowym materiałem jest drewno. Niezależnie od zastosowań wszystkie brykieciarki działają podobnie. Brykieciarka walcowa uruchamiana jest kiedy dochodzi do wzajemnego docisku dwóch matryc znajdujących się prostopadle względem siebie. Zastosowanie hydraulicznego docisku walców pozwala brykietować materiały o różnych gęstościach. Gotowe produkty, jakie przejdą przez komorę prasującą mają postać kostki, walca lub prostokąta. Oferowane brykieciarki są wyjątkowo wydajne i mocne. Wyposażone są w system automatycznego rozsunięcia walców, niedopuszczający do uszkodzenia maszyny.

Graintech Sp. z o.o.

https://centralwagi.pl

Bez wątpienia praca odbywająca się w magazynach jest wyczerpująca i wymaga dużo siły. Warto więc wyposażać je w nowoczesne sprzęty przyspieszające wykonywanie poszczególnych zadań i zapewniające precyzję działania. Składają się na nie przede wszystkim wagi służące do ważenia worków, ładunków umieszczanych na paletach i nie tylko. Stworzono je z myślą o warunkach panujących w zakładach logistycznych, fabrykach, magazynach i hurtowniach, co oznacza, że są niepodatne na uszkodzenia. Charakteryzują się wytrzymałością i solidnością wykonania.

Solidna waga magazynowa z oparciem na worki jest dostępna w przedsiębiorstwie Graintech, czyli firmie dbającej o jakość sprzedawanych sprzętów oraz wygodę użytkowania. Wszystkie z nich zostały wielokrotnie przetestowane, dzięki czemu klienci wybierają spośród produktów z najwyższej półki. Opisywane sprzęty znajdują zastosowanie również w supermarketach oraz innych, nieco mniejszych sklepach. Zapewniają spory udźwig i nieskomplikowaną obsługę, z którą poradzi sobie każdy.

Artykuły dostępne w tym przedsiębiorstwie wyróżniają się licznymi zaletami, co sprawia, że są nabywane przez coraz większą grupę klientów. Przede wszystkim mają ergonomiczne panele sterowania, podświetlane wyświetlacze LCD oraz intuicyjny interfejs. Bez trudu można dopasować je do charakteru każdego obiektu, a ich cena jest przystępna. Wagi z tego przedsiębiorstwa odznaczają się solidną konstrukcją, odporną na wstrząsy i pękanie. Część z nich wyposażono w praktyczne gumowe nóżki chroniące przed przesuwaniem w trakcie użytkowania.  

Firma dba zarówno o funkcjonalność proponowanych urządzeń, jak i minimalistyczny design. Sprowadza sprzęty renomowanych oraz cenionych na świecie marek, a jej pracownicy gwarantują doradztwo osobom mającym wątpliwości. Znajdują one zastosowanie niemalże w każdych warunkach i zapewniają precyzyjne pomiary. Są niepodatne na częste wahania temperatury oraz intensywną eksploatację, dlatego ich zakup można potraktować jak opłacalną inwestycję. Tworzy się je z materiału odpornego na działanie korozji, jakim jest stal nierdzewna.